نظر آیت الله طبرسی در خصوص اعتکاف جوانان | پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله طبرسی
آخرین خبرها
نظر آیت الله طبرسی در خصوص اعتکاف جوانان

نظر آیت الله طبرسی در خصوص اعتکاف جوانان

استقبال جوانان از اعتکاف نشان دهنده

شناخت آنها از آثار شرکت این مراسم است

نماینده ولی فقیه در مازندران، استقبال جوانان و نوجوانان از مراسم اعتکاف رانشان دهنده آگاهی و شناخت آنها از آثار شرکت در این مراسم عبادی دانست.

آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران بر ضرورت گسترش فرهنگ اعتکاف تأکید کرد و گفت: انسان با خودسازی در این مراسم می‌تواند به خدا نزدیک‌تر شود و این ماه متعلق به مولای متقیان علی‌(ع‌) است و با استعانت از امام شیعیان سیره و رفتار او را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.
وی، استقبال جوانان و نوجوانان از مراسم اعتکاف رانشان دهنده آگاهی و شناخت آنها از آثار شرکت در این مراسم عبادی دانست و اظهار کرد: اعتکاف، جوانان را در مقابل فرهنگ رو به گسترش غرب در کشور بیمه می کند.
آیت الله طبرسی با اشاره به این که اعتکاف مراسمی برای خودسازی و تغذیه روح و روان انسان است چرا که انسان از دو بعد جسمانی و روحانی تشکیل شده است و روح نیز مانند جسم نیازمند رسیدگی است، خاطرنشان کرد: اعتکاف فرصت مناسبی است که می‌توان بهترین و بیشترین بهر‌ه‌برداری را از آن داشت و معتکفان باید برای تقویت هر چه بیشتر روحیه معنوی خود بکوشند.
امام جمعه ساری با بیان این که در فرهنگ اسلامی روی آوردن به اعتکاف افزون بر بهره‌برداری از فیض معنوی آن جهاد مقدس نیز شمرده می‌شود، گفت: مقابله با تهاجم فرهنگ بیگانه از برکات اعتکاف است.
وی بیان کرد: جوانی که در مراسم اعتکاف طعم شیرین ایمان و انس با خداوند را می چشد، لذت‌های مادی و شهوانی در دیدگاهش حقیر و بی ارزش شده و ایمانش تقویت می‌شود.
آیت الله طبرسی با اشاره به این که اعتکاف مسیر و زمینه‌ای برای توبه و بازگشت به معنویت است و باید بیش از پیش در جامعه اسلامی گسترش یابد، ادامه داد: این سنت حسنه اسلامی آیینه‌ای است برای این که خود را بشناسیم.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، اعتکاف را حیاتی مجدد در کویر غفلت‌ها برای انسان دانست و با بیان این که این مراسم معنوی دوره کوتاه مدت خودسازی و رفع بدی‌ها است، گفت: اعتکاف نبردی با غرور، غفلت، رفع عیوب و خودمداری بوده و فرصتی برای عبادت و بریدن از دنیا است.
وی با اشاره به این که اعتکاف مسیر و زمینه‌ای برای توبه و بازگشت به معنویت است و باید بیش از پیش در جامعه اسلامی گسترش یابد، ادامه داد: این سنت حسنه اسلامی آیینه‌ای است برای این که خود را بشناسیم.
آیت الله طبرسی اعتکاف را حیاتی مجدد در کویر غفلت‌ها برای انسان دانست و با بیان این که این مراسم معنوی دوره کوتاه مدت خودسازی و رفع بدی‌ها است، گفت: اعتکاف نبردی با غرور، غفلت، رفع عیوب و خودمداری بوده و فرصتی برای عبادت و بریدن از دنیا است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا