ملت هاي مسلمان بايد آزادانه و مستقل، مروج دين پاک اسلامي باشند | پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله طبرسی
آخرین خبرها
ملت های مسلمان باید آزادانه و مستقل، مروج دین پاک اسلامی باشند

ملت های مسلمان باید آزادانه و مستقل، مروج دین پاک اسلامی باشند

 

خطبه نماز جمعه مورخ ۱۱/۰۵/۱۳۹۲

آیت الله نور الله طبرسی در خطبه سیاسی نماز جمعه در جمع نمازگزاران روزه دار با اعلام اینکه ساخت صحن مطهر حضرت زهرا(س) سهم مازندران در کشور است، اظهار داشت: ستاد عتبات عالیات در مازندران فعال است و با حمایت های مردمی مکان وسیعی از ساخت صحن حضرت زهرا به این استان اختصاص یافت.

وی به حماسه خلق شده از سوی مردم مازندران در روز قدس اشاره کرد و ادامه داد: با وجود ۵۲ کشور اسلامی در جهان اگر در تمام قاره ها مسلمانان اینگونه علیه استکبار خروش کنند بر خورد با اسرائیل آسان است. نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: ملت ایران پیرو فرمان امام راحل حافظ آرمان های اسلامی بود و همراه با رهبری در اعتلای کلام حق در مقابل استکبار ایستادگی می کنند.

این مسئول اقدام مردم روزه دار در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را حمایت از مسلمانان جهان دانست و اضافه کرد: در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نشان دادیم که همراه با مردم فلسطین برای حفظ قدس عزیز گام بر می داریم.

وی کمک های مردم مسلمان کشور به فلسطینیان را از نوع حمایت های معنوی و بین المللی اعلام کرد و گفت: بحث مذاکره های مطرح شده از سوی آمریکا فریب دادن به جمهوری اسلامی است. طبرسی خاطر نشان کرد: فلسطین بیش از شش دهه اشغال است، حال مباحث مذاکره ای، عهده نامه ای و بین المللی پاسخگوی خواسته های مردم فلسطین نیست. وی با اشاره به اینکه اسلام دین ظلم نیست اما دین زور است، افزود: اسلام باید با بهترین دفاع و سلاح های مدرن دشمن را از پای درآورد تا بقا یابد.

خطیب جمعه ساری به بحث حقوق بشر اشاره کرد و گفت: وجود بیش از ۲۰۰ زندان مخفی و آشکار دولت صهیونیسم از سوی استکبار احترام به حقوق بشر محسوب می شود اما دشمنان ما مدعی هستند بعد از ۳۴ سال پیروزی انقلاب اسلامی حضور مردم در پای صندوق های رای نقض حقوق بشر است. وی با اشاره به اینکه استکبار بعد از انتخابات تجدید تحریم های اقتصادی را در نظر دارد، تصریح کرد: مردم ما باید حق قانونی ، شرعی و بین المللی خود را از استکبار بگیرند تا مستقل باشند.

وی اسلام را مذهبی دارای منطق و اراده دانست و افزود: جمعیت بیش از یک میلیاردی می خواهد مستقل باشد، تعامل توام با فرو دستی را قبول ندارد. نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه تروریسم بودن، داشتن سلاح های هسته ای و نقض حقوق بشر از سوی استکبار علیه جمهوری اسلامی همه بهانه است، اظهار داشت: آنان نمی خواهند اصل جمهوری اسلامی را به رسمیت بشناسند. وی افزود: هم اکنون ایران اسلامی به پشتوانه ولایت به جایگاهی رسید که هیچ جبر و ظلمی نمی تواند آن را از پای درآورد.

طبرسی دولت جدید را دولتی مقاوم در مقابل تهدیدات استکبار دانست و خاطر نشان کرد: دولتمردان مباحث اقتصادی حاکم در کشور را به خوبی تدبیر می کنند. به گزارش فارس، پیش از خطبه نماز جمعه از موفقیت دانش آموز ساروی در کنکور ۹۲ تجلیل شد علیرضا محمد حسینی که در مرکز شهید بهشتی ساری تحصیل می کرد در رشته تجربی در کنکور۹۲ رتبه ۹ کشوری را کسب و از سوی استاندار، نماینده ولی فقیه، مدیر کل آموزش و پرورش و نیز مدیریت بانک مهر اقتصاد مازندران مورد تجلیل نمازگزاران روزه دار مرکز استان قرار گرفت. در این مراسم اعلام شد، نماز عید فطر به امامت آیت الله طبرسی راس ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه در مصلی نماز جمعه برگزار می شود

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا