آخرین خبرها
آیت الله طبرسی: اگر پای ما خسته شود، اما دل ما وارسته می شود.

آیت الله طبرسی: اگر پای ما خسته شود، اما دل ما وارسته می شود.

آیت الله طبرسی:

اگر پای ما خسته شود، اما دل ما وارسته می شود.

به گزارش کمیته خبری دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران این مطلب را آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی و پیاده روی زائران امام حسین(ع) در برنامه تلویزیونی از شبکه استانی تبرستان عنوان کرد و گفت: یکی از ویژگی های امام حسین(ع) همین زیارت اربعین است. هیچ یک از امامان ما اربعین نداشتند. ما زیارت رسول الله(ص) و ائمه اطهار(ع) داریم، اما زیارت اربعین نداریم و زیارت اربعین هم از آغاز شهادت سالار شهیدار حسین بن علی(ع) مرسوم شده بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: لازم می دانم تشکر کنم از مردم عزیز و شریف و ولایتمدار کشورمان، به ویژه مردم ولائی و علوی استان مازندران که جداً اربعین را در این چند سال اخیر تاریخی برگزار کردند.

ما اسم اربعین را ابر رخداد نامگذاری می کنیم ، چرا که این حرکت الهی و خدائی و معنوی در تاریخ ماندار شده است. خیلی مهم است که در سال گذشته ۲۵ میلیون نفر با پای پیاده و بدون منت و خود جوش راه کربلا را بگیرند و برای عرض ادب به سالار شهیدان به کشور عراق عزیمت نمایند و شعارشان هم این بود که ما در راهپیمائی میلیونی یک نان را میخوریم اما تسلیم دشمن نمی شویم. پیام اربعین یعنی همین.

امروز دنیا باید بداند با یک پیام و تأکید مقام معظم رهبری نه تنها مردم ایران، بلکه مردم کشورهای اسلامی به این ندا لبیک گفته و با پای پیاده برای برگزاری مراسم اربعین امام حسین(ع) به کربلا می روند. حتی برادارن اهل سنت سیستان بلوچستان، کردستان و … ایران اسلامی هم با پای پیاده عازم هستند.

آیت الله طبرسی گفت: دنیا باید بداند که اربعین یک مانور و حضور شکوهمند حسینی است، در برابر یزیدیان زمان. اگر پای ما خسته شود اما دل ما وارسته می شود. شما عشق را چگونه می خواهید تحلیل کنید. این عشق فرمولی ندارد. این حرکت را می توان پیوند عشق و شور و شعور حسینی خواند.

وی ضمن تشکر از صدا و سیمای ایران و به وِیژه شبکه استانی تبرستان گفت: صدا و سیما که هر ساله پوشش خبری خوبی دارند، امسال هم الحمدالله با برنامه ریزهائی که تهیه و تدارک دیدند حضوری چشمگیر تر خواهند داشت.

آیت الله طبرسی در پایان از ۶ دستگاه فرهنگی که زیر نظر مقام معظم رهبری در این رابطه فعالیت دارند تقدیر و تشکر کرد.

این دستگاهها عبارتند از: دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندان، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاههای استان، صدا و سیما و نهاد رهبری در سازمان حج و زیارت.

pixelstats trackingpixel

آیت الله طبرسی: اگر پای ما خسته شود، اما دل ما وارسته می شود. به گزارش کمیته خبری دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران این مطلب را آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی و پیاده روی زائران امام حسین(ع) …

این بازبینی را بررسی کنید

نظر مخاطبین

رای کاربر: اولین نفر !
0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا