آخرین خبرها
جلسه ستاد شئون فرهنگی مازندران به ریاست آیت الله طبرسی برگزار شد.

جلسه ستاد شئون فرهنگی مازندران به ریاست آیت الله طبرسی برگزار شد.

جلسه ستاد شئون فرهنگی مازندران به ریاست

آیت الله طبرسی برگزار شد.

به گزارش کمیته خبری دفترنماینده ولی فقیه دراستان آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری دراستان و رئیس ستاد شئون فرهنگی مازندران

 امروز در جلسه ساماندهی ستاد شئون فرهنگی که حجت الاسلام والمسلمین شکریان مدیرکل سازمان تبلیعات اسلامی استان ودبیرستاد وجاودانی مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران، حجج اسلام موسوی معاون قضایی دادگستری حیدری مدبرکل اوقاف وامورخیریه یوسف پور امام جمعه موقت ساری و…  با بیان اینکه عزاداری در ماه محرم بیعت دوباره با اهداف قیام امام حسین (ع) است، عنوان داشت: ماه محرم فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ اسلامی و دینی به اقشار مختلف جامعه بویژه گروه های سنی جوان و نوجوان است.

وی به پیشینه مردم مازندران در دلدادگی به اهل بیت(ع) به ویژه سیدالشهدا(ع) و یاران آن حضرت اشاره کرد و گفت: برپایی مراسم های عزاداری ماه محرم از مباحث جدی جامعه است که ریشه تاریخی بسیار گسترده ای در دیارعلویان دارد و تمامی مراسم های این ماه بصورت خودجوش و با حمایت مالی و معنوی مردم برگزار می شود.

آیت الله طبرسی با تاکید اینکه در عزاداری هیئت ها باید هم به ظواهر و هم به محتوا اشعار وسخنرانی های وعاظ توجه شود، افزود: استفاده از شمایل‌ها و آلات موسیقی در عزاداری‌ها و بی‌محتوا بودن بعضی از اشعار نوحه‌ها را دور از ساحت عاشورا و امام حسین (ع) است.

وی به برخی آئین های سنتی عزاداری در استان نظیر نخل گردانی، علم گردانی، تعزیه خوانی، قوم بنی اسد و …اشاره کرد و برضرورت برگزاری عزاداری های ماه محرم به شیوه سنتی و بدور از انحراف و خرافات تاکید کرد.

نماینده مقام معظم رهبری دراستان گفت: بهتر است اشعار مذهبی در قالب طرح کنگره شعر عاشورایی، پالایش شده و متناسب با فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام) به مداحان ارائه شود.

وی با تاکید براینکه هیئت های مذهبی باید کانون ترویج فرهنگ ولایت و محلی برای غنا بخشیدن به برنامه های محرم باشند، یادآورشد: تمامی نهادهای ذیربط در برگزاری هرچه باشکوه تر عزاداری ایام محرم و صفر، مکمل یکدیگر باشند.

آیت الله طبرسی از محرم بعنوان رسانه شیعه یادکرد و گفت: متاسفانه بسیاری از عزادری ها به خیمه های بدون حضور روحانی کشیده شد و این مهم باید مدیریت شود.

رئیس ستادشئون فرهنگی مازندران به برگزاری عزاداری در مکانی متمرکز و منسجم تاکید کرد و گفت: تدابیری برای انجام این کار در مرکز استان اتخاذ شود.درابتدای این جلسه حجت السلام والمسلمین شکریان دبیراین ستادضمن ارائه گزارشی ازاین ستادونقش ستادشئون فرهنگی دربرگزاری مراسم محرم وساماندهی هیئت های مذهبی مطالبی عنوان کرددرادامه تک تک اعضاطرح هاوپیشنهادات خودراارائه دادند.

pixelstats trackingpixel

جلسه ستاد شئون فرهنگی مازندران به ریاست آیت الله طبرسی برگزار شد. به گزارش کمیته خبری دفترنماینده ولی فقیه دراستان آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری دراستان و رئیس ستاد شئون فرهنگی مازندران  امروز در جلسه ساماندهی ستاد شئون فرهنگی که حجت الاسلام والمسلمین شکریان مدیرکل سازمان تبلیعات اسلامی استان ودبیرستاد وجاودانی مدیرکل ارشاد …

این بازبینی را بررسی کنید

نظر مخاطبین

رای کاربر: اولین نفر !
0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا