گزارش اجلاسیه ائمه جمعه در شهرستان بابلسر به ریاست آیت الله طبرسی | پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله طبرسی
آخرین خبرها
گزارش اجلاسیه ائمه جمعه در شهرستان بابلسر به ریاست آیت الله طبرسی

گزارش اجلاسیه ائمه جمعه در شهرستان بابلسر به ریاست آیت الله طبرسی

گزارش اجلاسیه ائمه جمعه در شهرستان بابلسر
به ریاست آیت الله طبرسی

به گزارش کمیته خبری دفترنماینده ولی فقیه دراستان مازندران اجلاسیه ائمه جمعه استان مازندران به ریاست ایت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری دراستان وباحضورائمه جمعه شهرهای استان واستاندارمازندران وجمعی ازمدیران کل دربابلسر به میزبانی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی مازندران برگزارشد آیت الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران امروز در اجلاسیه ائمه جمعه مازندران با اشاره به اهمیت وظیفه امامت جمعه، گفت: ائمه جمعه بازوان توانمند و محکم ولایت فقیه در سراسر کشور هستند و باید اجرایی شدن منویات و دستورهای مقام معظم رهبری را در منطقه خود با جدیت دنبال کنند.
وی افزود: مردم با نظام اسلامی پیوندی عمیق دارند و تلاش دشمنان برای دلسرد کردن مردم از نظام اسلامی و مسیر ولایت است.

1عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور و طرح ریزی گسترده دشمنان برای براندازی نظام، تصریح کرد: مردم ما مردمی بیدار، بصیر، ولایتمدار، زمان شناس و دشمن شناس هستند و با خلق حماسه ای دیگر در تاریخ انقلاب پس از این اقدام های خرابکارانه، برگ زرینی را در تاریخ انقلاب ثبت کردند.
وی با تاکید بر این مطلب که مسؤولان قدرشناس مردم باشند، اظهار داشت: مسؤولان مشکلات مردم را جدی بگیرند و با همه توان برای حل مشکلات آن ها تلاش کنند.
آیت الله طبرسی آغاز چهلمین سال انقلاب را بلوغ سیاسی نظام اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: مردم به رغم مشکلات معیشتی، اجتماعی، گرانی، تعداد زیاد بیکاران در کشور و گلایه از مسؤولان همواره پای اصل نظام هستند و این نعمت  الهی را قدر می دانند و این مساله مسؤولیت مسؤولان کشور را سنگین تر می کند.
وی مشکلات امروز جهان اسلام را ناشی از دورشدن تاریخی جامعه اسلامی از محوریت ولایت دانست و تاکید کرد: حکومت سکولار و جدایی دین از سیاست ریشه در سقیفه و کنار گذاشتن امیرالمومنان(ع) در راس حکومت اسلامی دارد.
امام جمعه ساری با تمجید از مقام شامخ حضرت زهرا(س) در دفاع از ولایت، گفت: حضرت زهرا(س) با دفاع همه جانبه از ولایت و امامت یک تنه در مقابل انحراف ایستاد و با شهادت خود ارزش و اهمیت این جایگاه را برای امت اسلامی بیان کرد.
وی مسیر نظام اسلامی را برای مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) بیان کرد و خاطرنشان کرد: متفکران و اندیشمندان جایگاه ولایت را در جامعه تبیین کنند تا زمینه های فکری و عملی حکومت جهانی امام عصر(عج) در جامعه مهیا شود.
آیت الله طبرسی جایگاه نمازجمعه را در انجام این رسالت مهم دانست و اظهار داشت: نمازجمعه مرکز نشر باورهای دینی در منطقه است و این قرارگاه مهم فرهنگ ولایی و دینی باید بیش از گذشته رسالت خود را در مقابل تهدیدهای دشمن از طریق فضای مجازی و رسانه های گروهی جدی بگیرد.

بیانیه همایش ائمه جمعه استان مازندران تحت عنوان

(نماز جمعه,قرارگاه فرهنگی,چالش ها و آسیب ها) بابلسر – ۹ بهمن ۹۶ که توسط حجه الاسلام والمسلمین قلی پور امام جمعه محترم بابلسر قرائت شد

۱-ما ائمه جمعه استان مازندران ضمن اعلام اطاعت محض از مقام معظم ولایت حضرت امام خامنه ای ، خواهان اجرای کامل منویات و رهنمودهای امام گونه معظم له در همه موارد به قوای سه گانه و سایر مخاطبان بوده و تخطی و یا تأخیر در تحقق فرامین ایشان را نه تنها به مصلحت نظام نمی دانیم، بلکه آن را بر خلاف مصالح نظام دانسته و تکرار آن را خیانت می انگاریم.

۲-ما ضمن محکوم کردن اغتشاشات و آشوبهای خیابانی اخیر در خیابان پاسداران تهران توسط فرقه ای از فرقه های ضاله و انگلیس ساخته دراویش که منجر به شهادت تعدادی از حافظان امنیت ایران اسلامی گردید، خواهان مجازات شدید و هر چه سریعتر عاملان این جنایت ها بوده و از مسئولین مربوطه می خواهیم که ریشه های اینگونه فتنه ها را با تدابیر عالیه امنیتی و فرهنگی برای همیشه خشک گردانند.

۳-در آستانه فصول گرما و ورود مسافران و گردشگران محترم داخلی و خارجی به خطه شهیدپرور مازندران، از مسئولین محترم اجرایی و فرهنگی استان اولاً خواهان ایجاد تسهیلات ویژه برای بالابردن سطح رفاه و امکانات اقامتی و تفریحی و ثانیاً خواهان مراقبت های فرهنگی ویژه جهت جلوگیری از سوءاستفاده محتمل از اقدامات نامناسب عده ای معدود از مسافران مخصوصاً در سواحل و پلاژها و شهرهای ساحلی می باشیم.

۴-ما ائمه جمعه مازندران مراتب تشکر قلبی خویش را از حضور حماسه گونه مردم شریف و انقلابی و ولایتمدار مازندران در راهپیمایی غرورانگیز ۲۲ بهمن امسال  اعلام کرده و از مسئولین محترم می خواهیم که با اهتمام هر چه بیشتر در حل مشکلات معیشتی و اجتماعی این ملت عزیز، بخشی از وظیفه خدمتی و شکرانه خود را اینگونه به تجلی درآورند.

۵-با توجه به قرار گرفتن در ماه پایانی سال ۹۶ که از سوی مقام عظمای ولایت سال تولید و اشتغال اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است، از مسئولین امر می خواهیم تا گزارش عملکرد اختصاصی خویش را پیرامون تحقق شعار سال ۹۶ به محضر شریف مردم ارائه نموده و بر امید مردم به چگونگی بهبود اوضاع اقتصادی کشور افزوده و ابهامات موجود را مرتفع نمایند.

۶-از استاندار محترم می خواهیم در خصوص انتصاب مدیران چه در استانداری و چه در سایر ادارات کل و سازمانهای استانی دقت لازم را برای انتصاب افراد ولایی و دور از اشرافی گری و فتنه گری و نیز گریز از انتصاب افرادی که سابقه مخالفت با ولایت امر مسلمین را داشته و دارند، توجه و دقت لازم را داشته باشد.

۷-از مسئولین ارشد کشوری و استانی حمایت قاطع از صید و صیادی استان را که از مصادیق اقتصاد مقاومتی و تقویت اقتصاد ملی است و این سالها با خطرات و تهدیدهای متعددی مواجه است را خواهانیم.

۸-از استاندار محترم و سایر مسئولین ذیربط در همه دستگاههای اجرایی بطور جدی حمایت از کارآفرینان و تولید کنندگان و رفع موانع در مسیر فعالیت های تولیدی و تقویت حمایت های بانکی از تولید کنندگان و مشخصاً در اختیار قرار دادن وام بانکی جهت تولیدات مناسب را خواستار بوده و از سویی دیگر از تولید کنندگان محترم نیز می خواهیم که در تولید اجناس با کیفیت عالی و قیمت های مناسب تر اهتمام جدی تری داشته باشند.

۹- از همه مسئولین در تمامی سطوح مصرانه می خواهیم تا در راستای اولویت بخشی به اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی بگو مگوهای جناحی را کنار گذاشته و با وحدت و همدلی همه جانبه تحت رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری، ترجیحاً همت خویش را مصروف  حل مشکلات مردم و برون رفت اوضاع کنونی کشور نمایند.

۱۰- با توجه به فرا رسیدن فصل بهار و شروع فعالیت های کشاورزی از مسئولین و دست اندرکاران ذیربط می خواهیم با ورود تخصصی و میدانی به متن مشکلات سالانه و تکراری کشاورزان، تلاش های راهگشای خود را برای حل مشکلات دست و پاگیر کشاورزان درهر سه مرحله کشت و داشت و برداشت آغاز کنند.

۱۱- از مدیران محترم در همه سطوح و در همه دستگاهها انتظار داریم تا پابپای مردم در نمازهای جمعه حضور یافته و از نزدیک ضمن استماع مشکلات مردم، روند آسان تر و میان بری را برای حل مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مردم انتخاب کرده و یه فلسفه برقراری نماز جمعه که پیوند بین مردم و حاکمیت است، تحقق عملی ببخشند.

۱۲-ما ائمه جمعه استان مازندران شایسته می دانیم تا مراتب تقدیر و تشکر خویش را از زحمات بی شائبه و کم نظیر ۱۷ ساله آیت الله تقوی رئیس سابق شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اعلام کرده و برای ادامه توفیقات ایشان در سنگر نمایندگی ولایت فقیه در وزارت جهاد کشاورزی آرزوی توفیق می نمائیم. و از طرفی برای سربلندی حضرت حجت الاسلام حاج علی اکبری ریاست جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور دعا کرده و آمادگی خود را برای هرگونه همکاری و همراهی و کمک به تحقق سیاست های این شورا اعلام می داریم.

۱۳-از همه مسئولین محترم و ذیربط در حوزه فعالیت های فضای مجازی می خواهیم تا با توجه با قابلیت های نهدیدکنندگی این فضا نسبت به امنیت، فرهنگ، باورها، اخلاق و سایر تهدیدات، مراقبت های همه جانبه تری را طراحی کرده و تا آنجا که ممکن است و مخصوصاً از طریق تقویت شبکه های پیام رسان ملی و تکمیل زیرساخت های مخابراتی، جامعه و جوانان کشورمان را از شر توطئه های دشمنان در امان دارند.

۱۴-با توجه به اینکه مقام معظم رهبری، نمازهای جمعه را به عنوان قرارگاههای فرهنگی اعلام فرموده اند، از مسئولین فرهنگی کشور و استان می خواهیم که با همکاری همه جانبه با ستادهای نمازجمعه، مقدمات نقش آفرینی نمازهای جمعه را تحت عنوان قرارگاههای فرهنگی فراهم آورده و با تزریق امکات و اختیارات تقویت کرده و نگذارند که مسئولیت های فرهنگی نظام در جامعه همچنان در هاله ای از ابهام باقی مانده و اوضاع فرهنگی جامعه غیرقابل مهار و غیرقابل مدیریت جلوه کند.

ائمه جمعه استان مازندران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا