مشروح خطبه های 18 اسفند حضرت آیت الله طبرسی | پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله طبرسی
آخرین خبرها
مشروح خطبه های ۱۸ اسفند حضرت آیت الله طبرسی

مشروح خطبه های ۱۸ اسفند حضرت آیت الله طبرسی

مشروح خطبه های ۱۸ اسفند

حضرت آیت الله طبرسی

به گزارش کمیته خبری دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز مازندران با تبریک میلاد فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: امروز، فردا و تا قیامت نور فاطمه(س) بر جهان می‌تابد، خداوند لطف کرد و ما را در زمره علاقه‌مندان و ارادتمندان آن حضرت که عصاره آفرینش است، قرار داد و باید قدردان باشیم.

وی با بیان اینکه وضعیتی که در غرب نسبت به زنان می‌بینیم، آزادی نیست و اسارت است، افزود: اکنون در جامعه غربی هیچ اطمینانی وجود ندارد و زنان مورد اذیت و آزار فراوانی قرار می‌گیرند، از تبلیغات و استفاده‌های جنسی تا کشتار آنها.

امام جمعه ساری گفت: اکنون در ایران نیز چنین چیزهایی در حال باب شدن است، البته ما روحانیون اگر فریاد می‌زنیم و انتقاد می‌کنیم، به ما می‌گویند شما قدیمی هستید اما واقع امر این است که ما مسائل را می‌دانیم و باید تذکر بدهیم.

نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران با اشاره به اهمیت بنیان خانواده در اسلام، اظهار کرد: امروز با زهرای اطهر(س) پیمان ببندیم، هم پدر و مادر و هم زن و مرد خوبی برای خانواده باشیم، این طلاق‌ها چه خبر است؟ چرا اینطور شدیم؟ اینکه تمدن نیست، غربی‌ها خودشان از این وضعیت خسته شده اند اما می‌خواهند فرهنگ کثیف خود را بر ما تحمیل کنند.

آیت‌الله طبرسی با بیان اینکه برخی‌ها می‌گویند حجاب اختیاری است و هر طور می‌خواهیم می‌توانیم لباس بپوشیم، تصریح کرد: نماز و روزه هم اجباری نیست، اما خداوند انسان را مکلف کرد؛ یک موجود رها به نام حیوان داریم اما خداوند انسان را مکلف کرد که به دستورات او عمل کند، حجاب از ضروریات است.

وی ادامه داد: در زمانی که کشف حجاب مطرح شد، یادم هست که در کشتار مسجد گوهرشاد ۳ تا ۴ هزار نفر کشته داشتیم، اگر حجاب اختیاری این‌قدر آسان بود؛ پس این تبعید و اذیت و آزار برای کشور چه بود؟

امام جمعه ساری با اشاره به سفر وزیر امور خارجه فرانسه به ایران بیان کرد:  او دلال ترامپ بود که  آمد، فرانسه همان کشوری است که در زمان جنگ تحمیلی سلاح‌های فوق مدرن را به صدام داد و قصد براندازی ایران را داشت و امروز می‌خواهد وساطت کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: سلاح‌های ما جنبه دفاعی و بازدارندگی دارد، اگر قرار بود موشک‌ها محدود شود؛ باید اول از شما (فرانسه و هم پیمانانش) شروع شود و این منطق نیست که آنها موشک و سلاح‌های بازدارنده داشته باشند و ما نداشته باشیم.

آیت‌الله طبرسی تصریح کرد: برای دفاع از خودمان در این دنیای گرگ و وحشی باید مسلح باشیم، شما اگر راست می‌گویید وحشیگری و کودک‌کشی در یمن را تمام کنید، جمع شدید تا به ایران زور بگویید که این خواب خیال شما است.

وی واکنش ایران به سخنان وزیر امور خارجه فرانسه را مناسب توصیف کرد و افزود: مسؤولان ما به اندازه بند انگشت از خواسته‌های خود درباره مسائل امنیتی کشور عقب‌نشینی نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران در ادامه سخنان خود به بحث درختکاری و مبارزه با جنگل‌خواری اشاره  و بیان کرد: روایات و احادیث زیادی در این زمینه داریم و محیط زیست باید با عنایت به همین احادیث و روایات مردم را به حفاظت از محیط زیست ترغیب کند.

این مسؤول با اشاره به نگرانی شالیکاران از عدم فروش رفتن برنج، گفت: کشاورزان می‌گویند که هنوز شالی امسال را نفروختیم، چه ترغیبی وجود دارد که برای سال زراعی جدید نیز شالی بکاریم؟

آیت‌الله طبرسی ادامه داد: استاندار مازندران اعلام کرد که مراکز خرید تضمینی برنج در شهرهای ساری، بابل و فریدونکنار فعال است و برنجکاران می‌توانند محصول امسال خود را با قیمت مناسب بفروشند.

وی با اشاره با ایام نوروز گفت: شعار “ایرانی جنس ایرانی بخر” در قدیم بوده و باید کالاهای ایرانی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی بخریم، آیا کشورهایی که از آنها کالا می‌خریم؛حاضر هستند یک لباس و جوراب از ما بخرند؟ بنابراین بیاییم در این ایام از کالای ایرانی حمایت کنیم.

مشروح خطبه های ۱۸ اسفند حضرت آیت الله طبرسی به گزارش کمیته خبری دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز مازندران با تبریک میلاد فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: امروز، فردا و تا قیامت نور فاطمه(س) بر جهان می‌تابد، خداوند لطف کرد و ما را …

این بازبینی را بررسی کنید

مخاطبین

رای کاربر: اولین نفر !
0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا