آیت الله طبرسی: ماندگاری و سرمایه یک ملت، احیا تاریخ آن است. | پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله طبرسی
آخرین خبرها
آیت الله طبرسی: ماندگاری و سرمایه یک ملت، احیا تاریخ آن است.

آیت الله طبرسی: ماندگاری و سرمایه یک ملت، احیا تاریخ آن است.

آیت الله طبرسی: ماندگاری و سرمایه یک ملت، احیا تاریخ آن است.

به گزارش کمیته خبری دفتر نماینده ولی فقیه در استان مازندران آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران با اعلام این مطلب گفت: اگر تاریخ و یا سرمایه هر ملتی که بخواهد بماند باید تاریخ آن احیاء شود و امروز وظیفه شما در اداره کل حفظ آثار و نشر دفاع مقدس بسیار سنگین و مهم است چرا که تاریخ هشت سال دفاع مقدس و … حفظ آثار و خاطرات شهدا باید برای آیندگان بویژه جوانان این کشور شناسانده شود و این امر هم بعهده شماست.

نماینده مقام معظم رهبری در استان افزود: اگر تا امروز از شهدا غافل می شدیم و پیگیری نمی کردیم همه چی فراموش می شد. نمونه آن همین راهیان نور که بسیار تأثیر گذار بوده. وقتی یک جوان که از جبهه و جنگ و رشادت چیزی نمی دانست و وارد منطقه عملیاتی می شد و از جبهه ها بازدید میکرد منقل شده و خود راوی برای جبهه هاو شهدا می شد که الحمدالله طی این چند سال اخیر بسیار کار مفیدی از عزیزانمان در سپاه به مناسبت های مختلف از جمله عید و تابستان برای اعزام راهیان نور دیدیم. اینها بخشی از ذخیره فرهنگی ما هست که باید حفظ شود.

آیت الله طبرسی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش و زحمات شبانه روزی سردار ملکی مدیر حفظ آثار دفاع مقدس مازندران گفت: تلاش شما قایل تحسین بوده و کار بسیار مشکلی بعهده شما سپرده شده است. به کارتان ادامه دهید. زنده نگه داشتن تاریخ یک ملت و احیاء آن بسیار مهم است و شما هم در این راه نقش بسیار مهمی را بعهده دارید، ما هم انشاالله با جان و دل در خدمت شما هستم تا به اهداف عالیه تان برسید که همان زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا می باشد.

در ابتدای این دیدار سردار ملکی مدیر کل حفظ آثار و نشر دفاع مقدس گزارش از فعالیت های انجام شده در استان مازندران ارائه دادند.

وی گفت: حفاظت و بهره برداری از آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، ثبت حماسه های جاودانه امت اسلامی و آثار آن در شئون فرهنگی و سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و نظامی و جلوگیری از نابودی و تحریف و یا به فراموشی سپرده شدن میراث گرانبهای خون پاک ایثارگران اسلام و دستاوردهای دفاع مقدس از اهداف ما می باشد.

وی افزود: ما ۲۴ پروژه در دست اقدام اقدام داریم که ۱۷ پروژه آن با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد و ۷ پروژه با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد و محوطه سازی به مساحت ۱۷ هکتار با پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصد از کارهای مهم ما در حفظ آثار و نشر دفاع مقدس استان مازندران می باشد و تعداد پروژه های افتتاح شده ما در دهه ی فجر ۹۶ حدود ۱۷ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان بوده.

سردار ملکی در رابطه با برنامه های فرهنگی حوزه دفاع مقدس در سال ۹۷ گفت: تعداد ۱۰۲ برنامه در بخش ادبیات داستان و خاطره هنری تولید فیلم نمایشی، موسیقی، هنرهای تجسمی، پژوهش و تحقیقات زنان، راهیان نور، برگزاری یادواره سرداران شهدای روحانی، حمایت از تدوین نقش حوزه های علمیه شیعه و سنتی در دفاع مقدس، جمع آوری عکس ها و فیلم ها و کتاب و استاد روحانیت استان در دفاع مقدساز برنامه های آینده ما در سال ۹۷ می باشد.

آیت الله طبرسی: ماندگاری و سرمایه یک ملت، احیا تاریخ آن است. به گزارش کمیته خبری دفتر نماینده ولی فقیه در استان مازندران آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران با اعلام این مطلب گفت: اگر تاریخ و یا سرمایه هر ملتی که بخواهد بماند باید تاریخ آن احیاء شود و امروز …

این بازبینی را بررسی کنید

مخاطبین

رای کاربر: اولین نفر !
0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا