جلسه ستاد عتبات عالیات استان به ریاست آیت الله طبرسی برگزار شد. | پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله طبرسی
آخرین خبرها
جلسه ستاد عتبات عالیات استان به ریاست آیت الله طبرسی برگزار شد.

جلسه ستاد عتبات عالیات استان به ریاست آیت الله طبرسی برگزار شد.

جلسه ستاد عتبات عالیات استان به ریاست

آیت الله طبرسی برگزار شد.

به گزارش کمیته خبری دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران جلسه ستادبازسازی عتبات عالیات استان مازندران به ریاست آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم  رهبری در استان مازندران و با حضور اعضاء اصلی این ستاد آقایان احمد حسین زادگان معاون سیاسی و امنیتی استاندار، سردار بابایی فرمانده ارشد سپاه کربلا، اصغری از ستاد بازسازی عتبات، ساداتی مدیر کل سازمان حج و زیارات استان و … در دفتر معظم له برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا آقای اصغری مسئول ستاد عتبات عالیات استان گزارشی از فعالیت های این ستاد ارائه داد وی گفت: استان مازندران در امر بازسازی عتبات عالیات  الحمدالله در کشور رتبه بالایی را کسب نموده و همچنان با قدرت تمام فعالیت چشمگیری دارد که این همه افتخارات بر می گردد به رهنمودهای حضرت آیت الله طبرسی و همکاری خوب و صمیمانه دستگاههای اجرائی از جمله استانداری مازندران، فرماندهی محترم سپاه کربلا و مهمتر از همه کمک های مردم ولایتمدار مازندران که جا دارد من از همه ی این عزیزان تشکر و قدردانی نمایم.
 سرهنگ اصغری افزود: در بحث اربعین سال گذشته ما توانستیم ۲۰ موکب با بیش از ۱۰۰۰ نفر خدمه را ساماندهی  کنیم و هم چنین طی دو ماه توانستیم ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جمع آوری نمائیم.
وی با اشاره به ظرفیت سال ۹۷ در راهپیمائی اربعین حسینی گفت: سقف ما ۲۲ هزار نفر که شامل اسکان و پذیرایی و … می باشد.
در ادامه حاج احمد حسین زادگان معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران ضمن تشکر و قدردانی از مردم مازندران و مسئولین ستاد عتبات عالیات استان گفت: ما هر چقدر بتوانیم این گونه مراسم ها و برنامه های مذهبی را غیر دولتی کنیم و کارها را به خود مردم واگذار کنیم بسیار عالی خواهد بود چرا که ما هر کاری را به مردم واگذار کردیم و خود ما نظارت می کردیم، موفق بودیم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندارمازندران در ادامه افزود: ما با توجه به تأکید استاندار محترم و بر حسب وظیفه  در خدمت ستاد عتبات عالیات استان هستیم چراکه ماهرچه داریم ازاین خاندان داریم وخدمت به زائرین امام حسین ع هم ازافتخارات مامیباشد.حسین زادگان هم چنین پیشنهاد داد تا فیلم مستندی از پیاده روی اربعین حسینی تهیه شود تا بعنوان یک سند زنده برای آیندگان بماند.
در پایان این جلسه آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران و رئیس ستاد عتبات عالیات استان مازندران با اشاره به حضور مردم در پیاده روی اربعین حسینی و بازتاب آن در جهان گفت: شما در هیچ ادیانی نمی بینید که مردم آن با عشق به امامشان و سنت پیامبر(ص) هر ساله با شور و هیجان خاصی و با پای پیاده به پابوسی امامشان  بروند البته خدمات شما برای زائرین کربلا هم بسیار ارزشمند است که امیدواریم این خدمات تان در نامه اعمال همه شماها ثبت وضبط شود.
وی افزود: آقای حسین زادگان معاونت محترم سیاسی و امنیتی استاندار مازندران چند پیشنهاد دادند که به نظر بنده باید روی این کار کارشناسی و اجرایی شود. از جمله مردمی کردن این حرکت عظیم و یا ساخت فیلم مستند توسط صدا و سیمای مرکز مازندران که بسیار ارزشمند است و هم چنین پیشنهاد برگزاری همایش بزرگ موکب داران و راهپیمائیان اربعین حسینی قبل از اعزام به کربلا ازجمله برنامه هایی هست که بایداین ستادانجام دهد،
آیت الله طبرسی در ادامه افزود: با توجه به گزارشی که آقای اصغری دادند در بحث ساماندهی موکب ها و شناسنامه دار شدن آنها باید سرلوحه ی کار این ستاد باشد و از همه مهمتر نظارت برموکب ها باید با دقت و قدرت جزئی از برنامه های شما در ستاد عتبات باشد.
نماینده مقام معظم رهبری در استان گفت: پیاده روی اربعین حسینی به کربلا برند و نمادی برای شیعه است که ما در هیچ یک از ادیان نداشته و نداریم. شما در کدام دین و آئین جز شیعه دیدید که جمعی میلیونی خود جوش و پرجوش در سال با پای پیاده به عشق امام حسین(ع) و خاندان پیامبر(ص) این رکت را انجام بدهد؟!
باید این راه و خط امام حسین(ع) حفظ شود و همه برای حفاظت از این کار الهی کوشا باشیم.

جلسه ستاد عتبات عالیات استان به ریاست آیت الله طبرسی برگزار شد. به گزارش کمیته خبری دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران جلسه ستادبازسازی عتبات عالیات استان مازندران به ریاست آیت الله طبرسی نماینده مقام معظم  رهبری در استان مازندران و با حضور اعضاء اصلی این ستاد آقایان احمد حسین زادگان معاون سیاسی …

این بازبینی را بررسی کنید

مخاطبین

رای کاربر: اولین نفر !
0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا