آیت الله طبرسی: گرفتن خمس برای تطهیر امت است | پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله طبرسی
آخرین خبرها
آیت الله طبرسی: گرفتن خمس برای تطهیر امت است

آیت الله طبرسی: گرفتن خمس برای تطهیر امت است

آیت الله طبرسی:

گرفتن خمس برای تطهیر امت است.

به گزارش کمیته خبری دفترنماینده ولی فقیه دراستان این مطلب راایت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری دراستان درهمایش تخصصی احیا فرهنگ خمس درساری عنوان کردوی باتاکید برترویج فرهنگ خمس گفت: گرفتن خمس برای تطهیر امت است.

و فرهنگ خمس باید در استان نهادینه شود اگر چه در حال حاضر مردم بامشکلات اقتصادی مواجه هستند که حل آن مختص به دولت است؛ ماهم باید مشکلات شرعی مردم را مرتفع کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: متاسفانه فرهنگ وجوهات از روزهای نخست ضعیف بود شاید هم به دلیل نجابت و حیا به مسائل خمس توجه نمی شد و این موجب عقب افتادگی فرهنگ احیاء  شده است.

وی افزود: استان علوی مازندران علاوه بر حضور مردان غیورش در جبهه های حق علیه باطل و شمار زیاد مدافعان حرم در پرداخت خمس و واجبات شرعی نیز سرآمد است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هیچ استانی نظیر مازندران زکات و خیرات ندارد برگزاری جش احسان و نیکوکاری در جهت کمک به نیازمندان نمونه ای از خیرات عنوان کرد.

وی گفت: اگر همه مکلفان خمس را پرداخت کنند بسیاری از مشکلات جامعه در زمینه فرهنگی و اجتماعی حل می‎شود.

آیت الله طبرسی تصریح کرد: در ترویج و تبلیغ خمس نیز نیازمند تاکید و نگاه علمی و به کارگیری روش‏ های درست هستیم؛ بنابراین وظیفه خود دانستیم تا با ایجاد این بنیاد مقوله خمس را فرهنگسازی کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: بهره گیری ازظرفیت های مختلف در راستای ترویج فرهنگ خمس امری ضروری تلقی می شود.

آیت الله طبرسی: گرفتن خمس برای تطهیر امت است. به گزارش کمیته خبری دفترنماینده ولی فقیه دراستان این مطلب راایت الله طبرسی نماینده مقام معظم رهبری دراستان درهمایش تخصصی احیا فرهنگ خمس درساری عنوان کردوی باتاکید برترویج فرهنگ خمس گفت: گرفتن خمس برای تطهیر امت است. و فرهنگ خمس باید در استان نهادینه شود اگر …

این بازبینی را بررسی کنید

مخاطبین

رای کاربر: اولین نفر !
0

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا