استادان حوزه نسبت به آشنائی بیشتر طلاب با مسائل روز جامعه تلاش کنند. | پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله طبرسی
آخرین خبرها

استادان حوزه نسبت به آشنائی بیشتر طلاب با مسائل روز جامعه تلاش کنند.

آیت الله طبرسی:

استادان حوزه نسبت به آشنائی بیشتر طلاب

با مسائل روز جامعه تلاش کنند.

به گزارش کمیته خبری دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران  مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۹۸-۹۷ حوزه علمیه امام علی(ع)  ساری با حضور حضرت آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران و رئیس این حوزه علمیه و اساتید حوزه و طلاب جوان و خانواده هایشان برگزار گردید.

در این مراسم آیت الله طبرسی گفت: ایام محرم ایام خون و اندوه را به عاشوراییان و حسینیان تسلیت عرض نموده و امیدواریم همه ی ما پیرو واقعی مکتب امام حسین(ع) باشیم.

وی با گرامی داشت سال تحصیلی جدید طلاب گفت: طلاب و روحانیون ادامه دهنده راه انبیاء و اولیاء هستند که باید برای رسیدن به سر مقصدمقصود تلاش کنند.

وی افزود: امروز دشمنان نظام و انقلاب با هجمه های فراوان تلاش دارند مردم را نسبت به نظام و انقلاب بدبین و دور کنند که وظیفه ما سنگین تر از قبل است که باید مسائل مذهبی و دینی را پررنگ تر از گذشته کنیم. 

عضو مجلس خبرگان خبرگان گفت: از اولیای طلبه ها هم قدردانی می کنیم زیر اکنون آغاز سرنوشت نوجوانان است که با انتخاب راه درست سرنوشت خود را با روحانیت گره زنند و بدانیم این میدان پاکی، طهارت، تقوا، علم و دانش و زهد دنیوی میخواهد.

آیت الله طبرسی گفت: باید در سنگر حوزه، طلابی دلسوز، فاضل، عاقل، عالم، به روز، تلاشگر تربیت کنیم و با اهداف و راه امام حسین(ع) که راه سرخ حسینی است بیشتر آشنا شویم تا از سربازان واقعی امام زمان(عج) باشیم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی مدیر جدید حوزه های علمیه مازندران طی سخنان گفت: طلبه ها امانت های الهی هستند که نزد ما می باشند و لذا باید به بهترین شکل ممکن دروس قرار گیرند.

هم چنین حجت الاسلام و المسلمین لسانی مدیر حوزه علمیه امام علی(ع) مرکز استان هم گزارشی از فعالیت ها و نحوه ی جذب طلاب و برنامه های آینده این حوزه ارائه داده و اعلام نمود که این حوزه با توجه به امکانات فراوانی که دارد می تواند طلاب بیشتری را جذب نماید.

وی حوزه علمیه امام علی(ع) ساری را یکی از حوزه های مهم در استان مازندران خواند و اعلام کرد انشاالله در آینده نزدیک با حضور مسئولین و مقامات و مهمانان کشوری بویژه از حوزه علمیه قم و دفتر مقام معظم رهبری انشاالله رسما افتتاح خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا