ستاد امر به معروف و نهی از منکر | پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله طبرسی
آخرین خبرها

ستاد امر به معروف و نهی از منکر

عملکرد سال    ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱

– حضور در جلسات شورای ستاد و نظارت کامل بر این جلسات و ارائه رهنمودهای لازم.

– برگزاری گردهمایی ائمه جمعه استان با موضوع امر به معروف و نهی از منکر.

– سخنرانی پیرامون امر به معروف و نهی از منکر و تذکر لسانی در خطبه های نماز جمعه و برنامه های مختلف صدا و سیما و مصاحبه با نشریات، مطبوعات و سایتهای خبری و تحلیلی.

– ارائه رهنمود و ایراد سخنرانی در خصوص اهمیت و جایگاه فریضتین در همایشها، گردهمایی ها و نشست ها.

– تأکید بر حفظ شئونات اسلامی در ایام ماه مبارک رمضان و نیز نظارت هر چه بیشتر دستگاههای مسئول در خصوص طرح های سالمسازی دریا بر مناطق اجرای طرحها.

 – ارائه رهنمود و ایراد سخنرانی در خصوص احکام فقهی بازار که هر ۲ هفته یکبار در شهرستان ساری با حضور بازاریان برگزار می گردد.

– ایجاد انسجام و هماهنگی در بین مسئولین و مردم در راستای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و طرح تذکر لسانی به عنوان وظیفه ای همگانی طبق تأکیدات مقام معظم رهبری.

– تأکید بر اجرای طرح نظارت و ارزیابی وضعیت عفاف و حجاب ادارات و کارخانجات استان.

– برگزاری ۵ جلسه شورای ستاد احیاء استان با ۱۹ مصوبه که با حضور حضرت آیت ا…. طبرسی نماینده محترم ولی فقیه در استان در دفتر کار ایشان به منظور سیاستگذاری و بررسی مشکلات و موانع موجود و ارائه راهکارهای مناسب و عملی.

– ابلاغ دستورالعمل ها و برنامه های ستاد به معاونین، شهرستانها، ادارات، مؤسسات و بانک های خصوصی در ابتدای سال و نظارت بر اجرای آنها.

–  ابلاغ دستور العمل ها و برنامه های ستاد به شهرهای منتخب تذکر لسانی و نظارت بر روند اجرای طرح.

 – ابلاغ دستورالعمل ها و برنامه های ایام ماه مبارک رمضان به معاونین، شهرستان ها و ادارات ، اصناف، هیئات مذهبی و نظارت بر اجرای آنها.

– تشکیل تیم های نظارت و ارزیابی وضعیت عفاف و حجاب در دستگاههای دولتی استان.

– ایجاد تعامل با صدا و سیمای مرکز مازندران جهت تولید و پخش ویژه برنامه هایی با مضامین امر به معروف و نهی از منکر و انعکاس اخبار مربوط به جلسات و همایش های ستاد احیاء استان.

– تنظیم برنامه های اجرایی معاونت های ستاد احیاء استان و ستاد احیاء شهرستانها در سال ۹۰ .

– تنظیم برنامه های اجرایی شهرهای منتخب تذکر لسانی در سال ۹۱ .

  – برگزاری جلسات با دستگاههای فرهنگی ۱- هلال احمر ۲- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ۳- صدا و سیما    ۴- اداره کل آموزش و پرورش  ۵- اداره کل تبلیغات اسلامی استان ۶- اداره کل ورزش و جوانان استان جهت انجام فعالیتهای مشترک در راستای احیاء فریضتین با رویکرد تذکر لسانی

– برگزاری ۲ جلسه تخصصی با دبیران و نمایندگان شهرهای منتخب تذکر لسانی به منظور تشریح برنامه های ستاد احیاء استان به ویژه برنامه های شهرهای منتخب تذکر لسانی

– برگزاری همایش های عفاف و حجاب با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی منطقه۳، دانشگاه مازندران، دانشگاه ازاد اسلامی واحد بابل، داشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، اداره آموزش و پرورش شهرستان ساری با سخنرانی سه نفر از خانم های خارجی که به دین مبین اسلام مشرف شدند و در حال حاضر در مؤسسه بنت الهدی قم مشغول به تحصیل می باشند.

– هماهنگی و پیگیری جهت تشکیل  جلسات ستاد با هدف حضور حداکثری و به موقع اعضاء در جلسات جهت ارائه راهکارهای مناسب گسترش معروف ها و پیشگیری و برخورد منطقی با منکرات.

– گرد آوری و تدوین گزارش اقدامات به عمل آمده ستاد در بخش های مختلف و ارسال آن به مراجع ذیربط.

– پیگیری تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در فرمانداریها، شهرداریها و بخشداریهای استان.

– برگزاری جلسات تخصصی با معاونت های ستاد جهت ارزیابی سطح فعالیت معاونت ها نسبت به مأموریت های محوله و همفکری و بحث و تبادل نظر جهت حسن اجرای مأموریت های ابلاغی.

– دریافت گزارشات واصله از ستاد احیاء شهرستانها و شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و کارخانجات و مراکز آموزشی و درمانی، اصناف و هیئات مذهبی استان، جمع بندی آنها و انعکاس به ستاد مرکز و مراجع ذیربط.

– تنظیم برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان به تفکیک معاونت ها ، شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات، کارخانجات ، اصناف، مساجد، ستاد احیاء شهرستانها و پیگیری جهت اجرای با شکوه برنامه ها در سطح استان.

 – تنظیم صورتجلسات شورای ستاد، شورای معاونین و گزارش همایشهای برگزار شده و ارسال به گیرندگان و پیگیری تا حصول نتیجه.

– توزیع نشریه راه رشد به طور منظم و به صورت ماهانه برای اعضای ستاد احیاء استان، شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات،کارخانجات و مراکز فرهنگی.

– هماهنگی با مطبوعات محلی جهت پوشش خبری جلسات استانی و اختصاص ستون ویژه جهت درج مطالب مرتبط با امر به معروف و نهی از منکر.

 – تهیه نشریه فصلنامه داخلی ستاد احیاء استان با عنوان معروف در ۴ شماره و توزیع برای شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و کارخانجات ، ستاد احیاء شهرستانها و مراکز فرهنگی استان.

– ارسال پیام کوتاه در مناسبت های مختلف با موضوع امر به معروف و نهی از منکر برای اعضای ستاد احیاء استان، اعضای شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات، کارخانجات ستاد احیاء شهرستانها.

– تهیه بروشور، پوستر، با مضامین امر به معروف و نهی از منکر و توزیع آنها در سطح استان در ایام و مناسبتهای مختلف با مشارکت شورای فریضتین ادارات استان.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

بالا